9 lipca 2013

Boczek, rabarbar, alkohol

Na dzisiaj przewidziane było wspólne gotowanie z trzema składnikami: boczkiem, rabarbarem i alkoholem. Ten zestaw pojawił się spontanicznie w wyniku luźnej rozmowy na grupie wspólnego gotowania. Spodobało mi się to wyzwanie i w efekcie wymyśliłam potrawę, która zawiera tylko te trzy składniki, tzn.:

  • boczek w plastrach 
  • rabarbar
  • ciemne piwo, najlepiej kwaskowe
Boczek utopić w piwie i trzymać przynajmniej pół godziny. Następnie pokroić rabarbar na kawałki długości kilku centymetrów (mnie więcej na szerokość boczku). Rabarbar obwijać boczkiem i nadziać wykałaczką, aby się trzymało. Zgrillować. (ja użyłam patelni grillowej). Gotowe możnaużyć jako przekąskę do piwa. (więc alkohol występuje podwójnie)Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona wynikiem eksperymentu. Wyszła naprawdę fajna przekąska. Rozpływający się w ustach kwaśny rabarbar otoczony chrupiącym boczkiem.

Oprócz mnie eksperymentowali Mirabelka i Wojciech. Mirabelka zamieściła nawet rozmowę, od której to wszystko się zaczęło.

Niestety dzisiaj nie zdążyłam ze stworzeniem posta na tradycyjną 19., bo akurat wracałam z wojaży i szukałam w tym momencie drogi z lotniska do domu. Dziękuję Mirabelce i Wojtkowi, że zgodzili się, żebym dołączyła do nich trochę później. I dlatego też dzisiaj piszę jeszcze bardziej lakonicznie niż zwykle. Za to dwa zdjęcia zamiast jednego, to może się trochę wyrówna.

4 komentarze:

Escreo pisze...

Właśnie ostatnio robiłam boczek ale trochę inaczej, ale z rabarbarem musi być też super:) http://pitraszenie.blogspot.com/2013/07/boczek-ze-sliwka-idealna-przekaska-na.html

Anonimowy pisze...

Fajnie to wszystko zostało tu opisane.

Anonimowy pisze...

Bardzo często dodaje się alkohol do potraw ale są to tak śladowe ilości, że nawet często go nie wyczuwamy. Moim zdaniem jeśli natomiast mamy do czynienia z osobą uzależnioną od alkoholu to najlepszym wyjściem jest jej pomóc. Z pewnością w ośrodku leczenia alkoholizmu https://detoksfenix.pl/ zajmą się nami odpowiedni specjaliści.

Best_Blogger pisze...

Looking 4 a fast , safe , secured and reliable place to buy medicinal products like magic mushrooms
, coke , LSD , pills, crystal meth, exotics vapes, carts and more others only at
psychedelicsmarketforall.com shop


buy 5 Meo DMT online


buy magic mushrooms for depression online


buy MDMA without prescription.