6 czerwca 2013

Piracka kanapka

Nazwa jest jednym z trafniejszych moich chwytów marketingowych. W oryginalnym przepisie (książka „Kuchnia malucha”) nazywało się to „kanapka rybaka”. Dziecko moje aktualnie przeżywa fascynację piratami, głównie pod wpływem serialu o Jake’u, więc o ile rybak nie byłby interesujący, to piracka kanapka to było to! No i zawartość została zaakceptowana, bo przecież wiadomo, że piraci jedzą ryby. Była przy okazji próba przekonania mnie, że piraci jedzą też lizaki, ale się nie dałam wrobić.

Składniki:

  • bułka z ziarenkami
  • masło lub naturalny serek
  • wędzona makrela (no nie cała, trochę) lub inna wędzona ryba
  • liść sałaty
  • kilka listków ziół (u nas bazylia, kolendra i tymianek)
Bułkę przekroić na pół, posmarować obie części masłem lub serkiem. Na spód nałożyć rybę, bez ości i skóry, na to liść sałaty i zioła. Przykryć wierzchem bułki.


Z racji zastosowania ziół, które moim zdaniem poprawiają walory smakowe kanapki, dodaję ją do Zielnika Pluskotki. Wybór ziół był pseudolosowy, bo wzięłam to co akurat mi wyrosło w większej ilości. Kolendry za bardzo nie czułam, ale bazylię i tymianek już tak. I stwierdzam, że pasują do wędzonej ryby.

4 komentarze:

Pela pisze...

Już widzę tego wspaniałego pirata z lizakiem!

Dagmara Fafińska pisze...

Jeśli chodzi o mnie to ja również lubię na kanapkę łososia i wydaje mi się, że jest to zdecydowanie najlepsza ryba. Ja go bardzo chętnie zamawiam od https://mowisalmon.pl/produkty/ ponieważ wiem jakie znaczenie ma skąd ryba pochodzi oraz jakiej świeżości jest.

BAREWOODSJOINTS.COM pisze...

Looking for the best place to buy Psychedelics muhsrooms , MDMA ( molly ) , coke , lsd , pills, cystal meth, exotics vapes, carts and more others online at natural meds online shop

Click below for purchase

buy pure bio cocaine online

buy pure colombian coke online

buy crack cocaine online

buy pure Volkswagen coke online

Best_Blogger pisze...

Looking 4 a fast , safe , secured and reliable place to buy medicinal products like magic mushrooms
, coke , LSD , pills, crystal meth, exotics vapes, carts and more others only at
psychedelicsmarketforall.com shop


buy 5 Meo DMT online


buy magic mushrooms for depression online


buy MDMA without prescription.