15 października 2009

Różowa pianka

Pojutrze będzie Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Piersi. Z tej okazji Szarlotek zaproponowała kulinarno-blogowy Różowy Tydzień. Zabawa z różowym kolorem w potrawach ma dać nam do myślenia na ten ważny temat. Pamiętajmy więc regularnym badaniu mammograficznym po ukończeniu 45 roku życia oraz o samokontroli piersi (tutaj instrukcja).

Ja w ramach Różowego Tygodnia zdecydowałam się na coś wyjątkowo prostego - alternatywny sposób przyrządzenia owocowej galaretki (tym razem niestety z proszku)

Składniki:
  • galaretka w proszku o smaku truskawkowym (lub innym "czerwonym")
  • 300 ml wody
  • 200 ml jogurtu naturalnego
Wodę zagotować i rozpuścić w niej galaretkę. Następnie dodać jogurt i dokładnie wymieszać. Przelać do salaterek i odstawić do stężenia. Po stężeniu można z gotowej pianki wycinać różne kształty, na przykład taki:4 komentarze:

Szarlotek pisze...

Miło mi, że podajesz tak ważne informacje dla kobiet.Ten przekaz jest bardzo istotny i być może pozwoli komuś przełamać barierę strachu przed badaniem.

grazyna pisze...

Taką piankę uwielbiam! Dobrze, że to napisałaś :)

asieja pisze...

fajny bardzo ma kolor :-)

EPK pisze...

Szarlotku, tak mi się właśnie wydawało, że sama potrawa jest mało ważna i to powinien być tylko pretekst do przemycenia tego ważniejszego przekazu.
Przyznam się, że przy okazji poszperałam po sieci i sama się dużo nowego dowiedziałam, także dziękuję Ci za tą akcję!

Grażyno, Asiejo, dziękuję za miłe słowa.